O štúdiu

Štúdio ASMI je sídlom pre občianske združenie Pomoc pohybom, ktorého cieľom je podpora fyzickej, psychickej i duševnej pohody členov i širokej verejnosti. Vytvára podmienky pre kladný vzťah populácie k telovýchovným aktivitám a podporuje zdravý životný štýl. Organizuje voľnočasové aktivity pre deti i dospelých.

Ponúkame vám nasledovné pohybové aktivity:

„Zdravý chrbát-FLOW – je cvičenie, ktoré spája, na úvod, dychové cviky.  Neskôr pridáva spevňujúce cviky na oslabené svaly, naťahujúce cviky na skrátené svaly a taktiež sa na ňom nezaobídeme bez balančných pozícií. Ide o plynulo nadviazaný súbor cvikov, ktorý prechádza cez polohy tela v ľahu, sede i v stoji, a spolu tvorí komplex, ktorý podporuje správne držanie tela.

„Zdravý chrbát-FYZIO“ – je cvičenie, ktoré je pod vedením skúsených fyzioterapeutiek. Naučia vás správnym pohybovým návykom, spevniť stred tela, pomôžu vám uľaviť pri bolestiach spôsobených nesprávnymi pohybovými návykmi, a taktiež sa hravo popasujú s rôznymi pohybovými obmedzeniami. Plochá noha či oslabené panvové dno je pre nich taktiež maličkosť.Máte sa veru na čo tešiť!

„Pilates“ – je ďalšou formou spevňovacích cvičení, ktoré je zamerané na vytvorenie silných, pružných svalov bez pridania objemu. Prispieva i k správnemu držaniu tela a taktiež obnovuje a posilňuje hlboký stabilizačný svalovo-kostrový systém (core). Jeden z princípov pilatesu je i dôraz na správne dýchanie.

„SM-systém“ – je jedna z veľmi rozšírených fyzioterapeutických metód. Cvičenie s „odporovými lanami“ vám postupne vytiahne chrbticu nahor, zapojí funkčné svalové reťazce, natiahne skrátené svaly a posilní tie oslabené. Vďaka tomuto cvičeniu sa vám dôkladne vyživia medzistavcové platničky a uľaví od bolesti.

„BodyFLY“ – je veľmi zábavné „posilňujúco-naťahujúco-akrobatické“ cvičenie vo vysiacich plachtách. Ak obľubujete pohyb, zábavu a energetické cvičenie, práve táto hodina je pre vás vhodná. A možno sa ocitnete i dole hlavou ako „vysiace opice“ 😉